LED Markaları Hakkında

LED Markaları Hakkında

LED aydınlatma çözümlerinde dikkat edilmesi gereken unsurlardan biri de LED markasıdır. Sitemiz kapsamında yer alan tüm ürünlerimiz, sizlere teknik detayları ile beraber sunulur. Ürünlerin teknik özellikleri incelendiğinde “LED Markası” şeklinde bir ibare ile karşılaşabilirsiniz. Peki LED markası tam anlamıyla neyi ifade etmektedir? LED ürününüzün kalitesi ve verimliliği noktasında LED markalarının önemi nedir?

LED Teknolojisi

Öncelikle ifade etmek gerekir ki LED teknolojisi tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de ciddi bir taleple karşılaşır. Aydınlatma alanındaki en yeni çözümlerden biri olan LED teknolojisi, bir anlamda büyük bir devrimi beraberinde getirmiştir. Türkçede Işık Yayan Diyot olarak açılımı gerçekleştirilen LED’lerin kökeni 1920’lere dek uzanıyor. Fakat dünyadaki aktif kullanımı 1970’lerden sonrasına tekabül etmektedir. 

LED markaları, enerji tasarrufuna, uzun ömür garantisine, verimliliğe ve esnekliğe odaklıdır. Aynı zamanda çevre dostu olan LED’ler maliyetlerini kısa süre içerisinde dengelerler. Doğal bir ışık yaratmak isteyen kullanıcılar söz konusu teknolojiden yararlanmaktadır. Işık verimliliği, ısı üretimi, ışık açıları ve yoğunluğu değişiklik gösterebilir. Öte yandan LED’ler yarı iletken özelliğine sahiptirler. Diyot olmalarından kaynaklı olarak dijital alanla adaptasyonu çok daha hızlı bir şekilde gerçekleşir.

En Prestijli LED Markaları

Günümüzde en iyi LED markalarından oluşan ürünlere sitemiz üzerinden 24 saat boyunca kesintisiz şekilde ulaşabilirsiniz. Dünyanın en prestijli ve en çok tercih edilen LED markalarına, ürünlerimizde tanıklık edebilirsiniz. Genel olarak ürünlerimizde Samsung, Tridonic, Citizen ya da Osram gibi LED markaları kendine yer bulur. 

Dünya genelinde yapılan anket ya da araştırmalarda en bu markalar en prestijli LED markaları içerisinde gösterilmiştir. Örneğin Aydınlatma Portalı tarafından yapılan ankette sektörün profesyonelleri seçimini %33 gibi bir oranla OSRAM’dan yana kullanmıştır. OSRAM’ı CREE ve Samsung gibi markalar izlemiştir. Ankete 1700 kadar profesyonel katılım göstermiştir. LED ürünler seçilirken garanti süresi, renk sıcaklığı, lümen değeri, fiyat ya da enerji verimliliği gibi detaylar kadar marka seçimi de belirleyicidir. Bu nedenle teknik özellikler kısmından LED markasını dikkate almanızı önermekteyiz. LED markaları, görüleceği üzere ürün fiyatları üzerinde doğrudan bir etkiye sahiptir.

İçerik