Lineer Armatürler

Kategori
categoryRadio
Güç
GÜÇ
Renk Sıcaklığı
RENK SICAKLIĞI
Lümen
LÜMEN
Renk Sıcaklığı
RENK SICAKLIĞI
Opsiyonel Seçenekler
OPSİYONEL SEÇENEKLER
Led Markası
LED MARKASI
CRI​
CRI
Driver Markası
DRIVER MARKASI
Çalışma Voltajı
ÇALIŞMA VOLTAJI
IP Sınıfı
IP SINIFI
Malzeme Sınıfı
MALZEME SINIFI
Kasa Rengi
KASA RENGI

Günümüzde aydınlatma teknolojileri iç dekorasyonlarda da kendini son derece etkili bir şekilde var etmeye başlamıştır. Ofis, AVM, otel, fabrika, düğün salonu, kütüphane, restoran ya da hastane gibi önemli mekânlarda kullanılan şık ve zarif lineer armatürler, bu talebin en önemli göstergelerinden biridir. Doğrudan göze hitap ettiği için estetik beklentilere başarılı bir şekilde yanıt vermeye odaklı olan lineer armatür ürünleri, son yıllarda yaygın bir şekilde tercih edilmektedir.

Lineer tipi aydınlatma sistemlerini diğer aydınlatma formlarından ayıran en önemli özelliklerden biri de talebe bağlı olarak özel boyut ve renklerde tasarlanabilmesidir. Bir anlamda diğer ürünlere göre kişiselleştirmeye çok daha eğilimli bir yapıdadır. Bu da zevkinizle örtüşen ürün tiplerine daha kolay bir şekilde sahip olmanızı sağlamaktadır.

Gösterilen sonuç sayısı: 7

Lineer Armatür Nedir?

Bilindiği üzere aydınlatma teknolojileri, mimari alandaki gelişmelere paralel bir şekilde ilerlemektedir. Bu bağlamda modern mimari ve aydınlatma sistemleri birbirini tamamlayacak yapıdadır. Lineer armatürler, dekoratif olmasının yanında sunmuş olduğu ayrıcalıklarla da iş yerlerinde, kamusal alanlarda ya da yaşam alanlarında yaygın şekilde kullanılmaktadır. Lineer armatürler çoğunlukla dikdörtgen formunda tasarlanmıştır. Modern mimarinin ayrılmaz bir parçası olarak benimsenen lineer LED aydınlatma ürünleri son derece kullanışlıdır. Yüksek tavanlı iş yerleri ya da ofisler, en çok kullanıldığı yerlerin başında gelir. Aynı zamanda günümüzde otomobil firmalarının da sıklıkla benimsediği bir aydınlatma teknolojisidir.

Bugün gelinen noktada aydınlatma teknolojilerinde öncelikli olarak tercih edilen ürün gruplarından biri olan lineer armatürler, farklı watt, ebat, model ve renk seçenekleriyle sunuluyor. Tüm bu ürün çeşitliliğini yakından detaylı olarak incelemek için Techniclight’ın ilgili kategorisini güncel olarak takip edebilirsiniz.

Lineer Armatürlerin Kullanımı Yaygınlaşıyor

Piyasada lineer ya da linear ismiyle bilinen bu ayrıcalıklı armatürlerde, sıra sıra dizilen LED ışıklar sayesinde kesintisiz bir ışık elde edilir. Zaten lineer, “doğrusal, çizgisel” anlamında kullanılan bir sözcüktür. Soft bir ışıklandırma biçimi elde etmek adına oldukça ideal bir seçim olan lineer armatür, LED teknoloji ürünleri kapsamında değerlendirilir. Aynı zamanda enerji tasarrufu açısından da tatmin edici sonuçlar yaratması, bu tip ürünlerin pek çok mekanda yaygın şekilde kullanılmasında etkili olmaktadır.

Çevre dostu lineer armatür ürünleri radyasyon barındırmaz. Sıva üstü, sıva altı ya da sarkıt biçiminde farklı türleri bulunan lineer armatürler, biçim açısından asimetrik kesim, kare, dikdörtgen ya da yuvarlak formlara sahip olabilmektedir. İstenilen modelde ya da boyutlarda tasarlanabilen lineer armatürler, yapıları gereği kullanılan mekânlarda çok yer kaplamaz ya da karmaşa yaratmaz. Sade ve şık görünümüne rağmen etkileyici bir şekilde aydınlatma ihtiyacınıza yanıt verir. Çok yüksek tavanlarda bile oldukça verimli bir aydınlatma performansı gösteren ürünler, ray spotların yerine tercih edilebilmektedir.

Lineer Led Aydınlatma Kullanmanın Avantajları

Her şeyden önce lineer LED aydınlatma ürünleri doğal ışık kaynakları olarak kabul görür. Bu nedenle de kullanıldıkları mekanlarda doğal ışık yaratır. Doğal ışıklar bilindiği üzere ortamda yer alan kişilerin göz yorgunluğu problemi yaşamasına engel olur. Lineer armatürlerin bir diğer avantajı ise enerji tasarrufu sağlamasıdır. Bu avantajı sayesinde yapılan yatırımlar kendini kısa sürede amorti edebilmektedir.

Öte yandan ürünler, ortamdaki dekorasyona sorunsuz bir şekilde adapte olabilir. Yüksek ışık verimliliğine sahip olması, uzun ömürlü olmaları, maksimum emniyete sahip olması ve UV radyasyonu barındırmaması, diğer avantajları arasında sıralanabilir. Son olarak, ışık dağılımını oldukça homojen bir şekilde gerçekleştirdiğini belirtebiliriz. Tüm bu ayrıcalıklara sahip olmasından dolayı pek çok mekanda kullanılan lineer armatürleri Techniclight aracılığıyla görüntüleyebilirsiniz.