Ledbar Armatürler

Kategori
categoryRadio
Güç
GÜÇ
Renk Sıcaklığı
RENK SICAKLIĞI
Lümen
LÜMEN
Renk Sıcaklığı
RENK SICAKLIĞI
Opsiyonel Seçenekler
OPSİYONEL SEÇENEKLER
Led Markası
LED MARKASI
CRI​
CRI
Driver Markası
DRIVER MARKASI
Çalışma Voltajı
ÇALIŞMA VOLTAJI
IP Sınıfı
IP SINIFI
Malzeme Sınıfı
MALZEME SINIFI
Kasa Rengi
KASA RENGI

LED bar ürünleri, piyasada yaygın şekilde tercih edilen aydınlatma ürünleri arasında kabul edilir. LED bar ürünlerinin bir diğer ismi ise çubuk LED biçimindedir. Teknik olarak alüminyum PCB kart üstüne konumlanan LED, diyot ya da direnç benzeri elektronik materyallerden meydana gelen modeller, pratik bir biçimde elektriği ışığa dönüştürme becerisi gösterir.

Gösterilen sonuç sayısı: 6

LED Armatür Nedir?

LED aydınlatma teknolojisinin ayrıcalıklarına sahip olan LED bar armatürler, enerji tüketimi konusunda yarattığı tasarrufla da büyük ilgi görür. Özellikle çeşitli kuruluşlar, hedef kitlelerini dikkatini çekmek adına bu ürünlerden yararlanırken modern yaşam stili ve dekorasyon yaklaşımlarını da etkileyici bir şekilde ortaya koymaktadır.

Yaratıcı dekorasyon fikirlerinin önemli bir parçası olan LED bar ya da çubuk LED ürünleri, estetik beklentilere de yanıt verir. Çubuk, modil ya da piksel başta olmak üzere pek çok çeşidi bulunan bar LED kurulumunda; ince şeritler üstüne LED ampullerin dizilmesi neticesinde ortaya çıkan iletken evre bantları söz konusudur. Oldukça ince bir yapıya sahip olan bu bantlar, mekan içerisinde zarif bir görünümün elde edilmesine aracılık eder. Esnek kullanım niteliği, çok farklı alanlarda sorunsuz bir şekilde kullanılmasını sağlar.

Yapışkanlı yapısından kaynaklı olarak cam, ahşap ve hatta metal yüzeylere kolayca entegre edilebilmektedir. Bu durum montaj işlemlerini de zaman kaybından uzak ve son derece zahmetsiz bir hale getirebilmektedir. LED bar ürünleri genellikle rulolar şeklinde satılır. Enerji sarfiyatı noktasında önemli bir avantaj sunan bar LED ya da bir başka deyişle çubuk LED’in 1 metresinde çoğunlukla 60 civarında LED yer alır. Piyasada çift veya tek çipli olan modelleri mevcuttur.

LED Bar Özellikleri

Her türlü zemine hızlı bir şekilde yapışan ve hem ev hem de iş yerlerinde verimli bir kullanım olanağı yaratan LED bar ürünlerinde elde edilen ışık düzeyi, barın uzunluğu ya da teknik yapısına göre değişmektedir. Ürünlerin dayanıklılık açısından uzun ömürlü olması da bir başka tercih edilme nedenidir.

Bahçe aydınlatmalarından ofis aydınlatmalarına, evden işletmelere dek her noktada işlevsel bir şekilde kullanılan LED bar armatürler, dekorasyon planlamalarınıza uyum sağlar. Üretim aşamasında tercih edilen çiplere bağlı olmak koşuluyla üretilecek ışığın yoğunluğu değişebilmektedir. Tercih edilecek alana genellikle düz biçimde montajlanır. Alüminyum LED bar ürünleri, barındırdığı bakırlar sayesinde kısa devre oluşumlarına engel olur. PCB üstündeki bakır, aynı zamanda LED’in soğumasını sağlar. Bu sayede oluşan ısı dengeli şekilde dağıtılır ve PCB üstündeki elektronik elemanlar da muhafaza edilir. Dolayısıyla söz konusu ürünler, kullanıcılara güvenli bir kullanım olanağı sunar. Düz olmalarından ötürü düz zeminlerde ya da tabela içlerinde de bu ürünleri rahatlıkla kullanmak olasıdır.

LED Bar Kullanım Alanları

Çubuk LED ürünleri, kullanım avantajları sayesinde geniş bir alanda karşılık bulur. Bilhassa işletmeler tarafından öncelikli olarak tercih edilen LED barlar, hem dış hem de iç mekan için idealdir. Öte yandan etkileyici bir dekorasyon fikrinin bir parçası olarak mobilya kenarlarında ya da doğrudan tavanlarda, duvarlarda kullanılabilir.

Birçok sektör ve mekan için elverişli bir yapıya sahip olan çubuk LED’ler, artan teknolojik olanaklara bağlı olarak geniş kitlelere ulaşmayı başarmıştır. LED barların kullanım alanlarını sınırlandırmak doğru olmayacaktır. Alışveriş merkezlerinden mağazalara, barisol tavana sahip mekanlardan bahçelere kadar geniş bir yelpazede değerlendirmek mümkündür.

Teknik problemler yaratmaması, enerji tasarrufu konusunda etkili olması, estetik beklentileri karşılaması ve pratik kurulumuyla sıkça tercih edilen LED bar armatürlere Techniclight farkıyla ulaşabilirsiniz. Siz de bu ayrıcalıklı ürünleri temin etmek adına Techniclight’ın “LED Bar Armatürler” kategorisinden yararlanabilirsiniz.